BDAR
Privatumo politika

Kaniterapija

Kas tai

Tai alternatyvus, pagalbinis ligų sukeltų negalavimų lengvinimo metodas (būdas), kai pasitelkiamas specialiai paruoštas šuo, siekiant sustiprinti  žmogaus motyvaciją gerinti fizinę, emocinę sveikatos būklę, pažintinius, bei socialinius įgūdžius.

Šuo, neabejotinai labiausiai atsidavęs ir paklūstantis žmogui gyvūnas, kuris gali būti ne tik draugas, pagalbininkas, bendražygis, bet ir „terapeutas“.

Kaniterapijos ištakas galima laikyti nuo antrojo pasaulinio karo, kai karininkas Bilas Vynas (Bill Wynne), tarnaudamas Naujojoje Gvinėjoje surado mažą jorkšyro veislės kalaitę, kuri bandė išsirausti iš lapės urvo. Bilas ją pavadino Smoky (liet. aprūkusi, dūminė). Po prijaukinimo Smoky tarnavo kaip eskadrilės talismanas ir buvo laikoma pirmuoju terapiniu šuniu, kuris teikė kareiviams emocinę pagalbą ir padėdavo greičiau sveikti nuo sužalojimų.

Kas gali mokytis

asmenys, įgiję aukštąjį išsilavinimą arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją, įgytą baigus medicinos arba reabilitacijos, arba odontologijos, arba burnos priežiūros, arba visuomenės sveikatos, arba mitybos, arba farmacijos, arba biologijos, arba genetikos, arba mikrobiologijos, arba molekulinės biologijos, arba biofizikos, arba biochemijos, arba veterinarijos, arba socialinio darbo, arba psichologijos, arba sociologijos, arba antropologijos, arba pedagogikos, arba edukologijos, arba andragogikos studijų krypties studijas

Apie programą

Mokymų dalyviai, baigę šią mokymo programą, įgis žinių apie Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros sistemos struktūrą, funkcijas, susipažins su PASP reglamentuojančiais teisės aktais ir higienos normomis, reglamentuojančiomis PASP įstaigų veiklą, išanalizuos žmogaus anatomijos, fiziologijos, patologijos pagrindus. Mokymų dalyviai susipažins su kaniterapijos samprata, siekiant išmanyti kaniterapijos poveikį žmogaus organizmui, išsiaiškins  pagrindinius kaniterapijai keliamus principus bei reikalavimus.

Dalyviai išmoks surinkti paciento  anamnezę, rinkti, analizuoti ir kritiškai vertinti su asmens sveikatos būkle susijusią informaciją, vertinti ir dokumentuoti paciento veiklos tyrimo rezultatus ir nustatyti PASP  kaniterapijos poveikį bei taikymo galimybes. Sudaryti individualų PASP kaniterapijos paslaugų teikimo planą (tikslas, uždaviniai, užsiėmimų dažnis, trukmė), parinkti priemones bei įvertinti jų poveikį. Tai pat dalyviai išmoks planuoti, organizuoti ir teikti individualias bei grupines PASP kaniterapijos paslaugas.

Programa skirta siekiantiems įgyti teisę vykdyti licencijuojamą PASP kaniterapijos veiklą
Programa patvirtinta
LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymu (2022-12-30 Nr. V-2024)

Programos trukmė:  – iki 1 metų (490 val.).
Mokymo forma: mišri (kontaktinis mokymas derinamas su nuotoliniu)
Minimali dalyvių grupė – 8 asmenys
Programos kaina – 2500 eur. *

Priėmimo tvarka

Bendrieji dalykai


*Kaina gali būti mažinama įskaitant studijų metu išklausytus analogiškus bendruosius programos modulius.

Programos specialybės modulių dalykai

  • Holistinis požiūris į žmogaus neurosensomotoriką kaniterapijos metu.
  • Psichosocialiniai kaniterapijos aspektai: darbas su pacientais, tėvų (globėjų) ir artimųjų konsultavimas, negalios etika.
  • Kaniterapijos teoriniai pagrindai kaniterapijos istorija, principai, terminologija ir moksliniai tyrimai.
  • Šunų elgesio ypatumai; šunų anatomija ir psichologija, temperamentas ir charakterio savybės. Žmogaus ir šuns sąveika.
  • Saugos ir higienos reikalavimai darbo vietoje.
  • Šunų paruošimas ir vertinimas.
  • Kaniterapijos praktiniai metodai ir priemonės.
  • Kaniterapijos efektyvumo įvertinimo metodai.
  • Praktika prižiūrint specialistams.

Programos lektoriai

Loreta Jurkuvienė PASP Kaniterapija.jpg

Loreta Jurkuvienė

Licenzijuota ergoterapeutė, kaniterapijos specialistė.

Baigė ergoterapijos studijas Klaipėdos universitete.

2016 metais Bydgoscz mokymo centre "Adeptus" (Lenkija) įgijo kaniterapeuto kvalifikaciją.

Nuo 2015 metų veda kaniterapijos užsiėmimus specialiųjų poreikių žmonėms.

Dirba Klaipėdos Litorinos mokykloje, kurioje veda kaniterapijos užsiėmimus specialiųjų ugdymosi poreikius turintiems mokiniams.

Veda mokymus, skaito paskaitas, daro pranešimus tarptautinėse ir nacionalinėse konferencijose kaniterapijos tema.

Konsultuoja rengiant ir dalyvauja įvairiuose projektuose, kaip „Savas muziejus“, „Šuo ir žmogus: susitikimai, kurie įkvepia“.

Alva Survilenė PASP Kaniterapija.jpg

Alva Survilienė

Psichologė, pedagoginės psichologijos magistrė.

Daugiausiai dirba su specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniais ir psichikos negalias turinčiais asmenimis.

Nuo 2023 m. licenzijuota kaniterapijos specialistė. Darbo patirtis šioje srityje siekia 10 metų. Darbe dažnai pasitelkia meno terapiją, pasakų terapiją ir kaniterapiją (veiklos su šunimi asistentu).

Pastaraisiais metais sėkmingai dalinasi savo patirtimi su Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros Kaniterapijos programos studentais

Susipažinkite plačiau

Atsakymai į tavo klausimus

Sveiki! Pasirinkite temą, kuri jus domina ir, galbūt, padėsime rasti atsakymą iš karto. Jei turite kitų klausimų, pasirinkite „Turiu kitą klausimą“ ir užpildykite klausimo formą.
Domina studijos Klaipėdos universitete
Reikalinga akademinė pažyma/diplomo kopija
Negaliu prisijungti prie VMA/AIS ar kitos KU sistemos

Jei turite klausimų, mūsų komanda pasiruošusi padėti!

Užklausa sėkmingai gauta