„Portathon“ ne tik garsina Lietuvą kaip pažangią ir socialiai atsakingą jūrinę valstybę, bet ir padeda realiai įgyvendinti technologinius sprendimus, gimstančius iš mokslo, verslo ir kūrybiškų komandų sinergijos. Kasmet vykstantis renginys suvienija inžinerijos, IT, jūrų technologijų, verslo ir mokslo studentus, mokslininkus, profesionalus ir visus - tuos, kurie geba paversti iššūkius realiais sprendimais.
Renginys – greitkelis idėjų įgyvendinimo link
„Portathon“ - pažangi ir tvari iniciatyva, telkianti viso regiono inžinerinius, IT ir kitų sričių talentus, žinias bei kūrybiškumą. Kaip renginio partneriai, jau septintus metus, jungiamės su savo iššūkiais ir komandomis, vertindami galimybę tarpsektorinėje aplinkoje kurti technologinius sprendimus ir stiprinti ryšius su inovacijų ekosistema Lietuvoje ir už jos ribų.
Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas, žalieji uostai bei žiedinė ekonomika – šių metų hakatono kryptys neabejotinai atspindi klausimus, kurie dabar yra aktualiausi jūrinei pramonei. Kviečiu su „Portathon“ atrasti rūpimus atsakymus ir pasitelkti šį formatą kaip greitkelį savo idėjoms įgyvendinti!“ – ragina Vakarų laivų gamyklos įmonių grupės generalinis direktorius Arnoldas Šileika.
Iššūkiai – kūrybos variklis
Šių metų „Portathon“ iššūkiai formuluojami atsižvelgiant į aktualiausias jūrinio sektoriaus ir geopolitines tendencijas, o jų sprendimai bus svarbūs kiekvienam strateginiam uostui. Dėmesio centre – kibernetinis saugumas, saugios navigacijos sprendimai, dirbtinis intelektas, bepilotės technologijos, žiedinė ekonomika, biologinės įvairovės išsaugojimas bei klimato kaitos poveikio mažinimas uostuose.
„Dažnai sakoma, kad uostas turi būti greitas ir saugus, bet šiandien to nebepakanka. Turime būti ir tvarūs, ir gebėti keistis greičiau nei keičiasi pasaulis aplink. Būtent todėl „Portathon“ mums yra daugiau nei renginys – tai vieta, kur gimsta sprendimai, galintys pakeisti visą jūrų sektorių. Čia pamatome, kokie galime būti rytoj, jei šiandien išdrįsime mąstyti plačiau,“ - sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.
„Portathon 2025“ vyks gyvai paskutinį rugsėjo savaitgalį Klaipėdos mokslo ir technologijų parko erdvėse. Iššūkius renginio dalyviams jau ruošia: Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, AB Vakarų laivų gamyklos įmonių grupė, bei kiti uostų ekosistemos dalyviai iš Lietuvos bei Baltijos jūros regiono.
„Džiugina, kad renginys eilę metų nepraranda aktualumo ir susidomėjimo, o jo rezultatai ne tik tampa tramplinu startuoliams, pažintys - naujų verslo partnerysčių tinklu, o uostams ir jūriniam verslui - know-how technologijų centru. Didžiulę vertę kuria ir mūsų partnerių pasitikėjimas – jų skiriamas dėmesys, parama ir siekis diegti sukurtus sprendimus realioje veikloje. Hakatonas išskirtinis tuo, kad yra platforma, kur potencialą turintys sprendimai iš tiesų tampa realybe“, – sako renginio bendraautorė ir koordinatorė, KMTP projektų vadovė Erika Zavackienė.
Skelbiama registracijos pradžia
Registruotis kviečiami tiek individualūs dalyviai, tiek grupės, mentoriai, bei iššūkių teikėjai.
Renginyje dalyvausiančias komandas sudarys 3-5 asmenys. Amžiaus cenzo nėra, dalyvauti kviečiami IT, inžinerijos studentai, profesionalai, startuoliai ir entuziastai, verslo valdymo profesionalai, mokslininkai, uostų ir jūrinių verslų atstovai. Hakatono komandų rezultatus vertins iš atitinkamų sričių profesionalų sudaryta žiuri komisija, o finalininkai pasidalins 4 000 eurų prizinį fondą su galimybe toliau realiai plėtoti ir įgyvendinti savo projektus.
Papildoma informacija